Pyydämme yhdistyksen jäseniltä aineistoa seuraavaa jäsenlehteä varten. Lehteen toivotaan artikkeleita, jotka kertovat mahdollisimman monipuolisesti seuran toiminnasta, jäsenten tekemästä tutkimuksesta, sukututkimukseen liittyvistä lähiajan tapahtumista (joko tulevista tai menneistä) sekä uusista julkaisuista. Lisäksi tarkoituksena on esitellä erityisesti keskisuomalaisen sukututkimusharrastuksen historiaa ja paikallisia sukututkijoita viime numeron tapaan. Myös artikkeleiden aiheisiin liittyviä valokuvia saa mielellään lähettää tekstimateriaalin mukana sähköpostitse.

Seuraava jäsenlehti ilmestyy vuodenvaihteessa 2012. Tekstit voi lähettää Word- tai RTF-tiedostona viimeistään 31.5.2011 mennessä osoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Monet kiitokset avusta!