Tässä hieman ajankohtaista tietoa yhdistyksen asioista

Hallitus toivoo vinkkejä ja toiveita tulevan syys- ja talvikauden toimintaan. Lähetä niitä suoraan yhdistyksen sähköpostiin Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai hallituksen jäsenille, joiden sähköpostit löytyvät alempana. Keski-Suomen sukututkijat - lehden tuleva numero ilmestynee syksyllä 2013. Osa artikkeleista on tiedossa, mutta jos sinulla olisi mahdollisuus kirjoittaa jotain, kaikki otetaan mieluusti vastaan. Erityisesti jäsenten omista esipolvista kertovat tarinat olisivat mielenkiintoisia. Artikkelienkin suhteen sihteeri-sähköposti on oiva viestitysväline.

Hallitus 2013

Vuosikokouksessa valittiin seuraava hallitus:

Jyrki Puttonen, puheenjohtaja
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Marjatta Suhonen, varapuheenjohtaja
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Päivi Lumme, jäsen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tapio Salminen, jäsen
Vespuolentie 1045, 41800 Korpilahti

Hannu Tawast, jäsen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tuula Pirttimäki, varajäsen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Minna Tiainen, varajäsen
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Hallituksen kokouksessa 16.4. päätettiin, että puheenjohtaja Jyrki Puttonen hoitaa edelleen rahastonhoitajan tehtäviä; Päivi Lumme sihteeri- ja jäsenrekisteriasioita sekä vastaa jäsentiedotteista; Marjatta Suhonen koordinoi jäsenlehden toimittamista.

Jäsenmaksu vuodeksi 2013

Vuosikokous päätti vuoden 2013 jäsenmaksuksi 10 euroa. Maksa se 31.5.2013 mennessä yhdistyksen tilille:

Pankki: Sampo-pankki
Tili: Keski-Suomen Sukutukijat FI47 8000 2705 7596 28
Summa: 10 euroa
Viitetieto: Oma nimi

Sähköpostiosoitteesi ja osoitetietosi

Ilmoita meille sähköpostiosoitteesi tai muutokset siinä tai osoitetiedoissasi. Toivomme erityisesti sähköpostiosoitteiden saamista, koska se helpottaa tiedonvälitystämme teille jäsenillemme. Muutokset voi lähettää tuohon "sihteeri"-osoitteeseen.

Antoisan sukututkimuskesän merkeissä!

Hallitus